fbpx

Blog

Tipy na motivační knihy o seberozvoji a podnikání

Chcete začít podnikat, posunout se dál v oblasti obchodu nebo se vzdělat v oblasti financí? Nejdostupnějším způsobem, jak přispět do svého vzdělání je čtení knih. Jak si ale v nepřeberném množství titulů vybrat?

Máme pro vás 5 tipů na knihy o seberozvoji a podnikání, které byste si měli alespoň jednou přečíst a kdo ví, možná vás zaujmou natolik, že zaplní místo ve vaší knihovně. 

 

Od nuly k jedničce (Zero to one)

Peter Thiel

Postřehy a myšlenky autora, který stál u zrodu úspěšných startupů a sám investoval do online společností jako je Facebook, Spotify, PayPal a dalších.  Ve své knize autor, ač se někomu může zdát, provokativně, shrnuje svůj postoj k byznysu, nad kterým budete muset po přečtení přemýšlet. 

 

Nejbohatší muž v Babylóně

George Samuel Clason

Pokud máme vybrat knihu, která již po desetiletí patří k jedné z nejlepších, je to kniha Nejbohatší muž v Babylóně z roku 1926. Kniha je plná inspirací, jak vydělávat, udržet a rozšiřovat své bohatství. Poutavý příběh o tom, jak se z chuďase stal nejbohatší muž, změnil už několika lidem život a i vás může nasměrovat na správnou cestu. 

 

Pravidlo 5 vteřin

Mel Robbins

5, 4, 3, 2, 1..akce! Americká autorka Mel Robbins učí čtenáře, jak neváhat v rozhodování a posunout se ve svém životě kupředu. Kniha vysvětluje pravidlo 5 vteřin na vědeckých důkazech a reálných příbězích. Jednoduše napsaná kniha, která vás nakopne k akci.

 

Čtyřhodinový pracovní týden

Timothy Ferriss

Inspirativní rady a postupy, jak převzít život do svých rukou a netrávit čas jenom v kanceláři je shrnutý v knize od Timothy Ferrisse. Hlavní poselství knížky je nečekat do důchodu na to, až budeme mít čas dělat to, co máme rádi, ale pomoci praktických rad si na to udělejte čas už teď. 

 

Jak myslí milionáři

T.Harv Eker

Tato kniha vám pomůže dosáhnou vašich finančních cílů a je určena pro všechny, kteří se zajímají o osobní růst a chtějí změnit svůj pohled na finance. Praktické rady a postupy v této poměrně útlé knize (156 stránek) vás obohatí a poskytnou vám návod, jak začít přemýšlet nad penězi.

Jedna ochutnávka z knížky:

,,Myšlenky vedou k pocitům, pocity vedou k činům, činy vedou k výsledkům. Vše tedy začíná u myšlení. Jak se chcete stát bohatým, když přemýšlíte stále jako chudí?“

Jaká z knížek vás namotivovala a dodala vám energii pohnout se kupředu? Budeme rádi i za vaše tipy pro naše čtenáře. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další články...