fbpx

Blog

Podnikání bez peněz? Tipy jak si přivydělat z domova.

Podnikání bez peněz? Tipy jak si přivydělat z domova.

 

Chcete si přivydělat nebo se pustit do podnikání, ale jste bez peněz? Jsou způsoby, jak začít vydělávat i bez plné peněženky a můžete se jim věnovat i při současném zaměstnání, které se časem při úspěšné realizaci vašeho projektu stane vedlejším. 

 

E-commerce služby – Dropshipping

 

Jako první začneme s možností realizace v e-commerce službách a to konkrétně v jednom obchodním modelu – dropshippingu, kde můžete prodávat výrobky, aniž byste je sami vyráběli a měli je naskladněné. Je to forma prodeje, kdy majitel e-shopu nakupuje za velkoobchodní cenu produkty od dodavatele, který zasílá zboží přímo koncovému zákazníkovi, tedy klientovi e-shopu.

 

Co k tomu potřebujete? 

 

 • vlastní e-shop
 • dodavatele, s kterým se dohodnete na prodeji zboží (jedná se převážně o zahraniční dodavatele, které u nás neprodávají) 
 • to, co si od vás zákazník objedná, nakoupíte od dodavatele a ten přímo zasílá zboží zákazníkovi 
 • odměnou je vám provize tj. rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou

 

Tato forma podnikání má své pro i proti. Jedna z největších výhod jsou nízké náklady na provoz. Neplatíte pronájem skladu a nemusíte nakupovat výrobky, u kterých hrozí, že je neprodáte. Další pozitivum je čas, kdy se provozovatel e-shopu nevěnuje dodávce zboží a pouze zboží objednává. Může se jednat i o negativní stránku, kdy nemáte jako provozovatel e-shopu dohled nad dopravou a nemůžete ji ovlivnit. 

 

Celkově jde o finančně nenáročný způsob podnikání. Jedny z nejdůležitějších věcí, na které je třeba myslet a dbát je výběr sortimentu na váš e-shop a dostatečně podchycený marketing, abyste dosáhli prodeje a získali zákazníky.

 

Využijte své koníčky

 

Dělat to, co vás baví a živit se tím? To je sen každého, který se může stát skutečností!

Plno lidí se věnuje zálibám, které jsou jiní schopni ocenit a můžou to být například koníčky z těchto oblastí:

 

 • Focení – vytvořte si stránku, sociální sítě a nabídněte svoje služby
 • Programování 
 • Copywriting 
 • Účetnictví – ano, opravdu to někoho může i bavit! 
 • Učení cizích jazyků a překladatelství
 • Doučování – matematika, biologie, zeměpis, dějepis? Využijte svých znalostí. 
 • Šití oblečení

 

Jak své služby, tak i vytvořené produkty můžete začít prodávat na svém vlastním blogu nebo sociálních sítích. Pro prodej handmade výrobků můžete využít internetových platformách jako je například fler.cz nebo  Aukro.

 

Prodejte své znalosti on-line

 

Dnešní digitální doba přeje podnikání, kdy můžete vydělávat peníze z pohodlí domova. Výše zmíněné aktivity, jako je doučování, učení cizích jazyků nebo například cvičení můžete zúročit! Natočením tutoriálu, videa nebo vytvořením e-booku a jeho prodejem na webových stránkách můžete rozjet malý business.

 

Začněte pomocí crowdfundingu

 

Crowdfunding je dnes jedna z nejvyužívanějších možností, jak získat finanční podporu od lidí na zahájení vašeho projektu. U nás v České republice existují portály, které napomáhají začínajícím podnikatelům prostřednictvím příspěvku od lidí splnit jejich sen.

 

Najdete je na: 

 

Víte, jak začít s podnikáním i bez velkého počátečního kapitálu? Sdílejte s ostatními čtenáři tipy, jak na to 🙂 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další články...